Logo
روش های پخت ماهی بدون بو - رستوران شهر کباب

روش های پخت ماهی بدون بو

بی شک ماهی ها و آبزیان بهترین مواد غذایی برای افراد در هر سنی هستند.  مواد مغذی‌ای همچون پروتئین با کیفیت بالا، یُد، انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن در ماهی وجود دارد .اما گاهی خیلی از افراد به دلیل بوی بد ماهی رغبتی به خوردن آن پیدا نمی کنند. شما در این مطلب با روش پخت ماهی بدون بو و با مواد قابل دسترس آشنا خواهید شد.

پخت ماهی بدون بو

۱-روش های پخت ماهی بدون بو به انواع مختلف می باشد. ساده ترین آن به این ترتیب است که بعد از شستن ماهی می گذاریم که آب ماهی کشیده شود. بعد در مخلوط تخم مرغ، نمک و زعفران و کمی فلفل ماهی را می خوابانیم. پس از حدود ۳ ساعت باقی ماندن در مواد،آن را سرخ می کنیم.

۲- نحوه آب شدن ماهی یخ زده هم در کیفیت پخت آن بسیار تاثیرگذار است. برای اینکه ماهی هنگام پختن مزه واقعی خود را بدهد و از بوی بد آن خبری نباشد بهتر است که ماهی را درون شیر یا دلستر قرار داده و به آن اجازه دهید که یخ آن آب شده و آماده طبخ گردد.

۳- حتما ماهی را نیم ساعت قبل از پختن یا سرخ کردن طعم دار کنید. گذشتن زمان بیشتر باعث می شود ماهی طعم واقعی نداشته باشد. و همچنین بیشتر طعم ادویه جات مورد استفاده را بدهد.

۴-اگر شما مایل به استفاده از سیر و پیاز برای گرفتن بوی بد ماهی هستید به این روش توجه کنید. ابتدا اب سیر و پیاز را گرفته و در ظرفی بریزید . سپس ادویه جات مورد نظر رابه ظرف اضافه کنید. سپس ماهی را در آن بخابانید.

۵- حتما به خاطر داشته باشید جهت مزه دار کردن ماهی، ماهی به مواد آغشته گردد. آنها را هرگز در آبلیمو یا دیگر مواد غوطه ور نسازید. فقط دو طرف ماهی را به مواد آغشته نمائید.

۶- ماهیان دریایی جنوب دارای تنوع گونه ای بسیاری هستند. می توان آن ها را به شیوه های متفاوت کباب، سرخ کردن، شکم پر و هواری تهیه نمود. برای ماهیان دریای جنوب شیوه های مختلفی جهت طعم دار کردن وجود دارد.

۷- یکی از روش های پرکاربرد و معمول آغشته کردن ماهی به مخلوطی پودری است. این مخلوط شامل پودر زردچوبه، پودر سیر، نمک و فلفل سیاه به تنهایی یا به همراه آرد سفید است. پخت ماهی بدون بو در شیوه طعم دارکردن جنوبی علاوه بر استفاده از مواد ذکر شده از ادویه کاری مخصوص ماهی استفاده می شود. ادویه کاری به ماهی طعمی بی نظیر می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *